DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Ezel: 113. a 114. epizóda

11. 07 2014 01:00 | Alexandra Stahlová
Ezel: 113. epizóda
Ezel: 113. epizóda

Hovorí sa, že Božie mlyny síce melú pomaly, ale isto. Nuž a teraz sa zdá, akoby každú chvíľu mali zomlieť... Cengiza!

Kaya (Levent Can) neznesie toľkú hanbu a poníženie, ktoré sám prežil a ktoré tiež nechtiac spôsobil svojmu zamestnávateľovi Kenanovi (Haluk Bilginer). Vie, že ho čaká tvrdý trest. Kenan síce ušetrí jeho život, ale vo svojich službách už ho viac nechce. Kaya vie, že jeho rozhodnutie zvrátiť nedokáže, no varuje ho, že dvaja ľudia, ktorým bezvýhradne verí, ho zradia a budú znamenať jeho pád - Cengiz (Yiğit Özşener) a... Eyşan (Cansu Dere). Keď zvláštne zachmúrený Ali (Barış Falay) doslova vyvlečie Azad (Burçin Terzioğlu) pred klub, aby sa s ňou od srdca porozprával, dôjde medzi nimi a ich neprehliadnuteľne vystrašenými priateľmi Ezelom (Kenan İmirzalıoğlu), Tevfikom (Sarp Akkaya) a Bade (Berrak Tüzünataç) k poriadnej hádke. Nikomu z nich ani len nenapadne, že chce urobiť to, čo napokon aj urobí – rozrušený tým, ako sa mu celá situácia vymyká z rúk, totiž skôr zlostne, ako zamilovane doslova vyštekne svoju žiadosť o ruku! A keď Azad na chvíľu úplne onemie a na tvárach ich priateľov sa objaví úsmev, usmeje sa i Ali, vytiahne z vrecka zásnubný prsteň, pokľakne pred ňou a svoju žiadosť zopakuje. A ona ju prijme!

Hovorí sa, že Božie mlyny síce melú pomaly, ale isto. Nuž a teraz sa zdá, akoby každú chvíľu mali zomlieť... Cengiza! A to preto, že sa Ali napokon predsa len dozvedel, že za útokom na Azad a jeho nenarodeného synčeka nestojí Kenan, ale Cengiz! No a tiež preto, že po zradcovi vo svojich radoch pátrajúci Kenan si práve nechal predviesť Eyşan – a Cengiz sa obáva, že sa Kenan možno dozvedel, že po celý čas, čo je s ním, donášala Ezelovi. Pretože ak je to naozaj tak, aj on, aj Ezel vedia, že ju Kenan zabije! Aj keď sa už Ezel viac nechcel miešať do života Eyşan a chcel si naplno vychutnávať blízkosť svojej novej priateľky Bade, nedokáže si o svoju bývalú prestať robiť starosti. Nuž a keď mu uprostred noci zavolá, pochopí, že je v riadnych ťažkostiach... Na romantiku s Bade už viac ani len nepomyslí – má totiž plnú hlavu starostí o Eyşan!

Pre Bade je veľmi ťažké vyrovnať sa s tým, že nech už je povaha jej vzťahu s Ezelom akákoľvek, nech ich už čaká akákoľvek budúcnosť... Muž, ktorého miluje, nikdy nebude nikdy celkom patriť iba jej. A keďže ju nekonečne rozčuľuje jeho pocit, že sa z nejakého absurdného dôvodu musí pre každého obetovať, rozhodne sa mu ukázať, čo obeta znamená v jej ponímaní – a tak ho zavedie k svojim rodičom... Aby konečne pochopil, aký život žije a kým naozaj je. Eyşan medzičasom musí úplne sama vzdorovať tvrdému Kenanovi, ktorého zjavne veľmi teší zistenie, že ju nik nepríde zachrániť, že je na svete úplne sama, podobne ako on – pretože takto je veľká šanca, že bude už navždy patriť len jemu! Kým si totiž čoraz vydesenejšia Eyşan myslí, že sa ju chystá zabiť a raz a navždy vymazať úplne všetky stopy, dokazujúce, že kedy existovala! Kenanove plány sú v skutočnosti úplne iné...

Eyşan márne dúfa v záchranu v podobe Ezela, ten totiž pred ňou tentoraz uprednostní Bade, s ktorou prežije vášnivé chvíle. A nezachráni ju ani zúfalý Cengiz, ktorého cestou za ňou odchytí po pomste túžiaci Ali, spacifikuje ho a odvlečie do opustenej autodielne, kde z neho temer vymláti dušu! Situácia sa nečakane obráti, keď Cengiz vytiahne zbraň – Ali, aj keď stále riadne nahnevaný a na pochybách, sa rozhodne pomôcť mu nájsť a zachrániť Eyşan. Ibaže tam, kde by mala byť, ju nenájdu. Zrazia sa tam len s nemenej vystrašeným Ezelom, ktorý si konečne vypočul Eyşanin odkaz a okamžite sa jej, Bade-neBade, ponáhľal na pomoc. Eyşan je však už dávno preč. Kenanovi chlapi ju našli a odvliekli späť k svojmu pánovi. No žiadne nebezpečenstvo jej nehrozí. Kenan ju totiž nechce zabiť... Chce sa s ňou oženiť!

Sledujte v pondelok, 14. júla, o 23.40!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Tajný život Marilyn Monroe - v nedeľu, 26. januára, o 20.00!
Sledujte celé epizody na