DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Ezel: 131. a 132. epizóda

29. 07 2014 01:00 | Alexandra Stahlová
Ezel: 131. a 132. epizóda
Ezel: 131. a 132. epizóda

Tevfikovou smrťou zdrvená Şebnem sa pokúsi drogami raz a navždy otupiť tú ničivú bolesť a prázdnotu v srdci...

Ochromená žiaľom zo smrti milovaného Tevfika (Sarp Akkaya) sa Şebnem (Bade İşcil) úplne zosype. Nik ju nedokáže utíšiť, nik jej nemôže pomôcť... Nedarí sa to Ezelovi (Kenan İmirzalıoğlu), ktorý je sám v šoku a len akýmsi zázrakom dokáže komunikovať s políciou a súdnym lekárom a zachrániť nešťastného Chuckyho, ktorý akoby si až teraz uvedomil, akú strašnú vec ho jeho šialený otec Temmuz (Rıza Kocaoğlu) prinútil urobiť... A zdrvený Ali (Barış Falay) sa o to ani nepokúša, Şebnem ho totiž z Tevfikovej smrti viní – a viní sa z nej aj on sám. A povie to aj svojej krásnej žene Azad (Burçin Terzioğlu), ktorá pri pohľade na jeho zakrvácané oblečenie a slzami zaliate oči hneď pochopí, že sa stalo niečo príšerné... A aj svojmu synčekovi, ktorému sa na počesť po nebohom priateľovi rozhodne dať jeho meno.

Cengiz (Yiğit Özşener) je s vývojom situácie maximálne spokojný. Rozhodne však nemieni len tak spať na vavrínoch, práve naopak – chce svojim niekdajším priateľom uštedriť ďalší zdrvujúci úder a pritom ostať v bezpečí a len z úzadia poťahovať nitkami! A navyše sa rozhodne zabiť dve muchy jednou ranou – a tak aby zabránil Eyşan (Cansu Dere) v živote s Kenanom (Haluk Bilginer)... Nasmeruje pozornosť bolesťou z Tevfikovej straty zničeného Aliho práve na Kenana, keď na cintorín pošle v jeho mene smútočný veniec! A, podľa očakávania, tým rozpúta riadne peklo! No peklo pripomína aj jeho život, Eyşan ho totiž prinúti povedať Canovi (Utku Barış Serma) pravdu - že sa rozviedli a že už nikdy nebudú spolu všetci šťastní. Že už nikdy nebudú... Rodina. Nešťastný a sklamaný chlapec, ktorý v tej chvíli oboch rodičov strašne znenávidí, sa preto rozhodne ujsť z domu. Našťastie aspoň zavolá Ezelovi, aby poňho prišiel. Tým však naruší jeho plány s Alim – plány na pomstu Temmuzovi!

Keď Azad zavedie Şebnem späť do jej bytu, v ktorom len pred pár dňami naposledy vydýchol jej milovaný Tevfik, netuší, že sa jej priateľka plánuje úplne odpáliť a možno dokonca zabiť – že má byte ukryté drogy, ktorými chce raz a navždy otupiť tú ničivú bolesť a prázdnotu v srdci! Keď na to príde a pokúsi sa ju zachrániť, situácia sa nečakane obráti – po Şebneminom úteku totiž záchranu zrazu potrebuje Azad, ktorá nečakane dostala kontrakcie! Jej muž o tom, žiaľ, nevie, je príliš zaneprázdnený sledovaním Chuckyho a pátraním po Temmuzovi. Netuší, že sa hrnie strmhlav do pasce, ktorú naňho umne nastražili Cengiz s Temmuzom...

Láska nikdy celkom nevyhasne, nikdy neumiera. Tá pravá nie... No aj keď niekde hlboko v srdci nás stále horí, nedokážeme či pre zachovanie tých úbohých zvyškov zdravého rozumu, čo nám ešte zostali, radšej nechceme konať v jej mene a podriaďovať sa jej, aj keď po to zúfalo túžime. A zrejme práve preto Eyşan odmietne Ezelovu prosbu o pomoc pri zničení Kenana a zaklame mu, že už svoj dlh voči nemu už dávno splatila a že už k nemu nič, vôbec nič necíti! No než sa z toho Ezel stihne ako-tak spamätať, musí sa ponáhľať za Bade (Berrak Tüzünataç) – keď sa totiž vystrašená Azad nepodarilo spojiť sa s Alim, zavolala jej a požiadala ju o pomoc. Nuž a Bade zavolala záchranku a... Ezela. Ešteže tomu napadne opäť sa pokúsiť zavolať Alimu, ktorého desia doslova sekundy od strašnej smrti v pasci, do ktorej vkráčal ako ovca na porážku - zachráni mu tým totiž život! A umožní mu aj ďalší malý zázrak... Spoznať jeho čerstvo narodeného synčeka!

Sledujte v utorok, 29. júla, o 23.30!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Oheň v srdci - v piatok, 21. februára, o 20.30!
Sledujte celé epizody na