DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Ezel: 125. a 126. epizóda

23. 07 2014 01:00 | Alexandra Stahlová
Ezel: 125. a 126. epizóda
Ezel: 125. a 126. epizóda

Každý na svete má nejakú slabinu, naozaj každý. A hoci to tak nevyzerá... Výnimkou nie je ani Temmuz!

Naozaj strašná Kayova (Levent Can) smrť riadne otriasla všetkými, ktorí boli pritom, obzvlášť však Kenanom (Haluk Bilginer), ktorý podobný útok rozhodne nečakal. A už vôbec nie od Ezela (Kenan İmirzalıoğlu)! Preto sa rozhodne celú záležitosť pred verejnosťou utajiť a vydať oficiálne vyhlásenie, podľa ktorého Kaya zomrel na infarkt – a vzápätí poverí Temmuza (Rıza Kocaoğlu) okamžitou likvidáciou Ezela, ktorý ho zabitím jedného z jeho ľudí pod jeho strechou ponížil, ako ešte nikto! Ibaže presne s tým Ezel počíta, o to mu ide – ďalším v poradí, ktorý má podľa jeho nového plánu pomsty padnúť, je totiž práve Temmuz! A presne to povie aj Alimu (Barış Falay), ktorý si ako správny kamarát robí veľké starosti o jeho duševné zdravie, bezpečnosť a život! No než bude môcť Ezel pokračovať vo svojej pomste, musí ešte navštíviť svoju takmer sestru Azad (Burçin Terzioğlu), ktorá jediná chápe jeho obrovskú bolesť zo straty Ramiza (Tuncel Kurtiz), odovzdať jej to, čo ostalo z jeho dedičstva a umožniť Alimu, aby jej konečne povedal pravdu o tom, čo chystajú – alebo sa s ňou aspoň rozlúčil...

Každý na svete má nejakú slabinu, naozaj každý. A hoci to tak nevyzerá... Výnimkou nie je ani Temmuz! A tak kým on si obhliada terén a pod falošnou zámienkou sa votrie k nič netušiacim Ezelovým rodičom Melihe (İpek Bilgin) a Mümtazovi (Beyazıt Gülercan), aby Ezela vystrašil, zneistil a prinútil ho od rodičov na istý čas odstrihnúť, čo sa mu aj podarí, Ali sa vydá po celkom sľubnej stope k Temmuzovmu potenciálne zraniteľnému miestu – do väznice, v ktorej sedí chlap, ktorý bol kedysi jeho priateľom, temer bratom, no potom od neho kúpil tri guľky, jednu do hlavy a dve do brucha. Lenže nepochodí, muž je totiž k zabijakovi lojálny a zraniť ho rozhodne nemieni. A aj keby chcel, už na to nebude mať príležitosť – jeden z jeho spoluväzňov mu totiž na Temmuzov príkaz priamo v miestnosti návštev podreže hrdlo, aby už nikdy neprehovoril! No a keďže to dopadlo tak, ako to dopadlo... Ezel primäje Aliho zavolať Azad a konečne jej povedať pravdu. Tak trochu aby mali obaja čistý štít, ale tak trochu tiež preto, aby priateľovi umožnil vrátiť sa domov a on sám mohol nepozorovane zmiznúť a pátrať ďalej v Temmuzovej minulosti! Pretože mu rozhodne nemieni dopriať nový pokojný a vyrovnaný život s novou identitou, ktorý mu ako odmenu za jeho služby zariadil Kenan!

Pre Tevfika (Sarp Akkaya), ktorý na Ezelov príkaz dáva pozor na Bade (Berrak Tüzünataç), je extrémne ťažké nezastreliť Temmuza, ktorý sa k nej vďaka Cengizovi (Yiğit Özşener) dostal naozaj nebezpečne blízko. No vytrvá, pretože v kútiku duše vie, že Ezel má pravdu – že ju môže zachrániť jedine jeho nezáujem, aj keď len predstieraný. Našťastie to vyjde. Ibaže... Žiaľ, nie všetko ide rovnako hladko. A tak keď Ezel konečne dorazí na miesto, kde dúfa, že nájde všetky potrebné odpovede, nájde len prázdne steny – a vzápätí sa mu zrúti celý svet, keď mu zavolá chladnokrvný Temmuz a povie mu, že ak si hneď teraz nepriloží k hlave zbraň, ktorú mu v dome zanechal, a nezabije sa... On bez váhania zabije jeho synčeka Cana (Utku Barış Serma)! A zdrvený Ezel to urobí, pretože skrátka nemá na výber. Teda... Aspoň to tak vyzerá. Ezelovi sa totiž podarí Temmuza prekabátiť a navyše zničiť aj všetky jeho nádeje na nový život odhalením jeho pravej tváre! No nielen to, podarí sa mu tiež primäť Kenana uveriť, že pomaly, ale isto stráca rozum – najmä (aj keď nielen) Ezelovým pričinením ho totiž jeho niekdajší priateľ Ramiz straší zo záhrobia!

Sledujte v stredu, 23. júla, o 23.35!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Kúsok zo mňa - v utorok, 26. mája, o 21.20!
Sledujte celé epizody na