DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Ezel: 121. a 122. epizóda

18. 07 2014 01:00 | Alexandra Stahlová
Ezel: 121. a 122. epizóda
Ezel: 121. a 122. epizóda

Naoko pokorený a potupený Kenan opäť vstane z prachu ako bájny Fénix z popola a žiada nie oko za oko, ale... Dcéru za dcéru!

Situácia sa po mnohých rokoch opäť opakuje, hoci s menšími obmenami - Ramiz (Tuncel Kurtiz) a Kenan (Haluk Bilginer) sa opäť stretávajú v nemilosrdnom súboji na život a na smrť a medzi nimi kľačí krásna, patrične vystrašená mladá žena - Azad (Burçin Terzioğlu)... Ako to ale mohlo zájsť až tak ďaleko? Čo ich napokon na toto bohom zabudnuté miesto priviedlo? A... Kto z nich odtiaľto odkráča živý a zdravý, s hrdo vztýčenou hlavou?! Nuž, všetko sa to začalo pred dvoma dňami – v deň, keď Eyşan (Cansu Dere) zachránila Kenana a on jej dal možnosť vybrať si medzi ním a Ezelom (Kenan İmirzalıoğlu). V deň, keď si Eyşan zvolila Ezela, ale on ju, zaslepený hnevom, sklamaním a túžbou po pomste, odmietol a nechal odísť. V deň, keď sa jednému z Kenanových mužov podarilo dostať sa až do Ramizovho domu a pokúsiť sa zabiť Azad! A nebyť Ezela a Aliho (Barış Falay)... Zrejme by sa mu to podarilo.

Kenanovi sa medzičasom podarí výrazne pokročiť v pátraní po jeho jedinej dcére Damle, ktorú celé roky považoval za mŕtvu. Dcére, ktorá sa narodila ako živá pripomienka jedného z jeho najväčších životných hriechov - znásilnenia mladučkej Selmy (Zeynep Köse)...! Nuž a Cengiz (Yiğit Özşener) robí všetko možné, aby sa mu podarilo dokonale zmanipulovať Bade (Berrak Tüzünataç), už i tak dosť zneistenú dusivou žiarlivosťou na Eyşan – chce mu tým zasadiť úder, z ktorého sa jeho niekdajší najlepší priateľ a najväčší sok v láske možno už nikdy nespamätá! Ťažko povedať či je to dobré alebo zlé, no Bade urobí jedinú vec, ktorú v tejto situácii považuje za správnu – zavolá svojej najlepšej kamarátke Azad...

Hoci Ezel podvedome cíti, že dnešný deň s jeho mentorom a v podstate druhým otcom Ramizom je z viacerých dôvodov iný a výnimočný, predsa len, žiaľ, jeho výnimočnosť a neopakovateľnosť nechápe v plnej miere. Akoby radšej nevidel, alebo skôr nechcel vidieť, že všetko, čo dnes Ramiz robí, smeruje k jedinému neodvratnému koncu – že každý jeho dnešný čin je vlastne... Rozlúčkou. A to platí rovnako pre Ramizovo prekvapivé stretnutie s jeho manželkou, ktorá po tragickej smrti ich synov a jeho odchode ostala úplne sama, ako aj stretnutie s Kenanom, ktoré dopadne úplne inak, než starý mafián očakával. Pretože naoko pokorený a potupený Kenan opäť vstane z prachu ako bájny Fénix z popola a žiada nie oko za oko, ale... Dcéru za dcéru!

A tak sa teda ocitli tu, na tomto prekliatom mieste, zdanlivo bez najmenšej šance vyhrať – na jednej strane len Ramiz a Ezel, bojujúci za záchranu unesenej Azad, na strane druhej Kenan, Temmuz (Rıza Kocaoğlu) a zástup Kenanových zabijakov, odhodlaných im v tom za každú cenu zabrániť. Len málokto by si za týchto podmienok stavil na tie hoci výnimočné a vytrvalé, no predsa len iba dva kone. Alebo skôr nikto. No stane sa malý zázrak a podarí sa im Azad zachrániť a z tej krvavej mely, ktorú rozpútajú, vyviaznuť! Teda... Aspoň sa to tak na prvý pohľad zdá. No všetci vieme, že zdanie niekedy klame. A to je, žiaľ, i tento prípad. Pretože Ramiza, ktorý si napriek Ezelovmu nástojeniu nedal nepriestrelnú vestu, držia pri živote už len slová, ktoré svojmu chránencovi a nástupcovi potrebuje povedať, než vydýchne naposledy s pohľadom upreným na milovaný Istanbul – neskrotné a veľkolepé mesto, ktoré sa mu napokon nikdy nepodarilo pokoriť, hoci o to tak veľmi stál...

Sledujte v pondelok, 21. júla, o 23.35!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Tajný život Marilyn Monroe - v nedeľu, 26. januára, o 20.00!
Sledujte celé epizody na