DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Ezel: 117. a 118. epizóda

16. 07 2014 01:00 | Alexandra Stahlová
Ezel: 117. a 118. epizóda
Ezel: 117. a 118. epizóda

Kvôli Kenanovi „predstieraná“ láska Eyşan a Ezela vôbec nie je predstieraná. Keď ho totiž vášnivo pobozká, on jej bozk opätuje!

Strašná a nezmyselná smrť pani Selmy (Nurhan Özenen) v deň, ktorý mal byť pre nich všetkých tým najkrajším, zanechala v srdciach jej blízkych hlbokú ranu, ktorú nemožno ničím zaceliť... Kým zrútenej Azad (Burçin Terzioğlu) dokážu nepokojný horúčkovitý spánok a nútenú úľavu priniesť len silné sedatíva, pod ktorými ju držia, aby si neublížila alebo zo straty mamičky úplne nezošalela, bolesťou a žiaľom úplne ochromený strýko Ramiz (Tuncel Kurtiz) stále dookola počúva nahrávky s piesňami milovanej ženy, pričom na jeho rukách pomaly zasychá jej krv, ktorú okrem pomsty nič a nikto nezmyje... Ali (Barış Falay) sa cíti tak neznesiteľne bezmocný, že z toho šalie – a nebyť Ezela (Kenan İmirzalıoğlu), ktorý si v tejto ťažkej situácii ako jediný dokáže zachovať ako-tak chladnú hlavu a vziať do rúk opraty, zrejme by vyviedol nejakú neodpustiteľnú hlúposť...

O tom, čo sa stalo, Kenan (Haluk Bilginer) zatiaľ nemá ani potuchy, preto vďaka blízkosti krásnej Eyşan (Cansu Dere) prežíva jedno z najkrajších rán svojho života. To sa ale v sekunde zmení na to úplne najhoršie, keď mu Cengiz (Yiğit Özşener) s krutou škodoradosťou pošepká do ucha, že ženu, ktorú celé roky zúfalo miloval, dnes pochovávajú! A tak sa stane to, čo sa stať musí – obaja niekdajší najlepší priatelia, neskôr sokovia a nepriatelia na život a na smrť, sa opäť stretnú tvárou v tvár na cintoríne. No namiesto zmierenia medzi nimi dôjde k ďalšej nenávistnej roztržke, Ramiz je totiž presvedčený, že Kenan jeho lásku zabil! A do istej miery je to naozaj pravda, časť z nej totiž navždy umrela už pred rokmi, keď ju znásilnil - čo, žiaľ, neostalo bez následkov - a nútil ju stať sa jeho ženou!

Ezel s Alim a Tevfikom (Sarp Akkaya) obrátia celé mesto hore nohami, pozrú sa pod každučký kameň, aby našli nejakú stopu po Kenanovi, po ktorom akoby sa zrazu zem zľahla, ne bezúspešne. A tak to Ezel skúsi inak... Vyhľadá Cengiza, povie mu, že aj on jedného dňa pocíti tú neznesiteľnú bolesť zo straty milovanej ženy a prezradí mu, že Kenan požiadal Eyşan o ruku! A zaberie to, Cengiz sa totiž, zaslepený žiarlivosťou, rozhodne soka zbaviť osvedčeným spôsobom - tým, že naňho zvalí vinu za svoj hriech. Vraj to on dal Temmuzovi (Rıza Kocaoğlu) príkaz na Selminu popravu...

Pre Bade (Berrak Tüzünataç) je veľmi ťažké, keď sa na scéne opäť objaví Eyşan, zjavne rozhodnutá vybojovať si ho späť za každú cenu, hoci predstiera, že mu len chce pomôcť nájsť Kenana. A už aj má v talóne plán, ako na to – majú s Ezelom predstierať, že sú znovu pár, aby Kenan šalel od žiarlivosti a nechal sa vylákať z ulity! No boľavý osteň žiarlivosti sa zapichne hlboko do srdca úbohej Bade ktorá pri pohľade na objímajúcich sa „milencov“ pochopí, že značná časť ich predstieraných citov... Vôbec nie je predstieraná. Medzičasom Ramiz svojej dcére konečne povie pravdu o dni, keď sa mladučká Selma (Zeynep Köse) mala vydať za Kenana (Cahit Gök) a jeho mladšie, po uši zamilované ja (Ufuk Bayraktar) ju usedavo plačúcu stretlo v prístave, kde mu napokon povedala pravdu!

Urobiť capa záhradníkom sa neplánovane podarí Kenanovi, keď zistením, či v Selminej vražde nemá náhodou prsty Cengiz... Poverí akurát Temmuza! No spod kontroly sa nečakane vymkne i niečo ďalšie, Eyşanin plán. Tá totiž v snahe vyprovokovať konečne Kenana k činu, ale tiež dokázať sebe i Ezelovi, že ich láska je stále ešte živá, Ezela vášnivo pobozká – a on jej bozk opätuje! Zaskočený Ezel vzápätí odíde za strýkom, presvedčený, že všetko bolo zbytočné a že táto pasca skrátka nevyšla. No veľmi sa mýli, pasca sklapla dokonale! Krátko po Ezelovom odchode sa totiž soptiaci Kenan zjaví na tom mieste, kde zanechal Eyşan a žiada od nej vysvetlenie!

Sledujte v stredu, 16. júla, o 23.35!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Oheň v srdci - v piatok, 21. februára, o 20.30!
Sledujte celé epizody na